05 kwi

Depilacja laserowa LATEM

#depilacja laserowa

Zbliża się lato, czyli czas w którym nasze ciało częściej eksponujemy na działanie promieni słonecznych. Jest to moment w którym wychodząc z domu jeszcze bardziej zależy nam aby mieć gładką, zadbaną skórę, bez zbędnego owłosienia i podrażnień po goleniu. Często klientki pytają nas czy jest to dobry moment na depilacje laserową? Kiedyś moja odpowiedź brzmiałaby – nie, natomiast dziś, za sprawą lasera aleksandrytowego nowej generacji – MOTUS AX wiem, że jest to nie tylko możliwe, ale przede wszystkim bezpieczne. 

Zastanawiacie się dlaczego jest to bezpiecznie teraz, a jeszcze kilka lat temu nie?

Dawniej impulsy lasera były oddawane metodą stemplową, przez co zabieg był bolesny, a cała energia kumulowała się w jednym miejscu, obciążając termicznie skórę. Powodowało to wykluczenie depilacji na większości partii ciała w okresie letnim. Nie można było wykonać zabiegu na skórze chociażby “muśniętej” słońcem. Technologia lasera Motus AX opiera się na systemie MOVEO – który deponuje energię w konkretnym polu, a nie pojedynczym strzale. Wielokrotne naświetlenie tego samego punktu małą energię powoduje jej kumulację i skuteczne usunięcie owłosienia. Natomiast odpowiednie rozłożenie energii w czasie daje możliwość tkankom do relaksacji termicznej, niwelując tym możliwość przegrzania tkanek i poparzenia skóry. Ryzyko powikłań zostało niemal wyeliminowane, dzięki czemu nawet ciemniejsza skóra może zostać poddana zabiegowi bez konieczności znacznego obniżania energii. Dzięki systemowi MOVEO laser Motus AX jest skuteczny, bezpieczny w okresie letnim i niemal bezbolesny.

Należy pamiętać, że każdy zabieg ma swoje ograniczenia. Przy pierwszym spotkaniu przede wszystkim musimy wykluczyć przeciwwskazania oraz wykonać tzw. próbę lasera, tzn. oddać impuls na skórze poddanej zabiegowi i ocenić reakcję na energię lasera. Jeżeli po upływie 48h nie nastąpi żadna reakcja skóry, przystępujemy do zabiegu. Bardzo ważne, aby określić czy skóra nie jest opalana. Pamiętajmy że minimalny odstęp między zabiegiem a opalaniem to 4 tyg. Oznacza to że nie możemy opalać się na 4 tyg przed zabiegiem i 4 tygodnie po nim. Świeża i intensywna opalenizna dyskwalifikuje z zabiegu. Lecz naturalne poruszanie się latem z odkrytym ciałem nie stanowi przeszkody do poddania się depilacji laserowej. DEPILACJA LASEROWA LATEM JEST MOŻLIWA.

Warto jednak wspomnieć, że nie każdy korzysta z uroków słońca, jak również to że partie ciała tj. pachy czy bikini z reguły nie są opalane wcale, dlatego tym bardziej nie ma potrzeby odkładania zabiegów na później. Tym bardziej, że odstępy między zabiegami są dość długie od 6 nawet do 12 tygodni, w zależności od partii.

Jedyną partią ciała którą raczej nie polecamy depilować latem to twarz. Nawet jeśli używamy filtry przeciwsłonecznie, trudno jest całkowicie ochronić twarz przed promieniowaniem i możliwością powstania przebarwień. Każda inna część ciała po wykluczeniu przeciwwskazań nie stanowi przeszkody do wykonania zabiegu.

Dla uzyskania pełnego efektu zabieg ważne jest przejście całego cyklu zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Najczęściej wykonujemy zabiegi co 6-8 tyg, z czasem przerwa może sięgać nawet do 12 tyg. Odstęp między zabiegami jest ustalany przez kosmetologa prowadzącego zabieg.

Masz pytania? Poszukaj więcej tekstów na blogu dotyczących depilacji laserowej lub napisz do nas na FB. Więcej informacji znajdziesz tutuaj www.bionikaurody.pl/oferta/depilacja-laserowa-motus-ax/