Nanofrax Anti-OX

Kuracja przeciwstarzeniowa Nanofrax wzmocniona silną tarczą antyrodnikową, która nakłania skórę do wyzwolenia mechanizmów obronnych, naprawczych i samoregeneracji.

Nanofrax Anti-OX dedykowany jest dla cery dojrzałej, z rumieniem, z nierównym kolorytem cery, z pierwszymi oznakami starzenia.

Zabieg łączy w sobie wiele zalet. Polega na połączeniu kilku bardzo skutecznych i sprawdzonych metod: kwasu azelainowego, kwasu ferulowego oraz mikronakłuwania. W całości stanowi idealną recepturę przeciwstarzeniową. Chroni skórę zarówno przed starzeniem wewnętrznym, tym fizjologicznie zaprogramowanym oraz tym zewnętrznym na skutek kontaktu z czynnikami atmosferycznymi – działa niczym tarcza antyrodnikowa.

Na czym polega starzenie fizjologicznie? określa się je jako proces zapalny, który powoduje uszkadzanie tkanek podporowych naszej skóry jak kolagen i elastyna. Na zewnątrz widzimy to w postaci pojawiających się zmarszczek, utraty jędrności czy rumieniu i teleangiektazjach (małych czerwonych pajączków, pękniętych naczynek), których ścianki również zbudowane są z kolagenu i elastyny. Większy rumień to także wzrost wrażliwości skóry i pojawienie się częstszych reakcji alergicznych. Na skutek stanu zapalnego toczącego się w melanocytach (komórkach barwnikowych) dochodzi do powstania przebarwień soczewicowatych, czy nierówno rozproszonego barwnika. Dodatkowo dochodzi do zmniejszenia produkcji naszych naturalnych wypełniaczy – glikozaminoglikanów, w tym kwasu hialuronowego, które odpowiadają za wiązanie wody i jej sprężystość. Skóra staje się sucha, szara i wiotka. Starzenia fizjologicznego nie da się zatrzymać, ale możemy przeciwdziałać tym procesom i regularnie wygaszać w skórze stan zapalny i pobudzać ją do regeneracji, dawać impulsy do produkcji nowych wspaniałych komórek. Jak? Właśnie z zabiegiem Nanofrax Anti-OX, który działa:

– jak silny antyoksydant,
– wykazuje duże właściwości naprawcze,
– spowalnia proces starzenia, pobudzając produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny,
– zapobiega tworzeniu przebarwień przez hamowanie tyrozynazy,
– zmniejsza rumień i wrażliwość skóry,
– działa przeciwzapalnie i kojąco na skórę,
– działa przecibakteryjnie, przeciwłojotokowo i przeciwzaskórnikowo,
– pobudza skórę do odnowy naskórka, przez działanie keratotylityczne, dzięki czemu skóra jest promienna i jedwabna w dotyku.

Zabieg zaleca się wykonać w naprzemiennej serii Nanofrax Anti-OX oraz Anti-OX Peel, około 3 powtórzeń, co około 2 tygodnie. Całość należy poprzedzić odpowiednimi zabiegami przygotowującymi, które nawilżą skórę i poprawią kondycję jak So Delicate, Hydracure.