20 lis

Nowy zabieg dla ACNE TARDA, trądziku u dorosłych

#zabiegi

W naszej ofercie pojawił się nowy zabieg w odpowiedzi na wasze potrzeby. Coraz częściej zmiany trądzikowe pojawiają się po trzydziestym roku życia. Taki rodzaj trądziku, który pojawia się u osób dorosłych nazywamy ACNE TARDA. Dla takiego rodzaju skóry hiszpańskie laboratorium pH Formula pr stworzyła przełomową formułę.

Zabieg oczyszczania pH Formula Dermabrasion Cream to połączenie genialnego peelingu do resurfacingu (przebudowy) skóry, zawierających odpowiednią mieszankę najbardziej znanych i skutecznych kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii od wielu lat.

Wielokierunkowa terapia, która uzdrawia skórę i pomaga wrócić jej do homeostazy. Składniki aktywne terapii to to kwas laktobionowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy, retinol oraz PH-DVC ™ i wiele substancji, które stanowią paliwo do odnowy skóry. Zabieg redukuje łojotok, sprawia że skóra jest bardziej matowa i nie świeci się. Hamuje rozwój bakterii na skórze, odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych w trądziku pospolitym, działając podobnie do antybiotykoterapii. Redukuje powstawanie przebarwień, blokując proces powstawania barwnika w melanocytach (komórkach barwnikowych skóry) i widocznie usuwa plamy pozapalne. Dodatkowo dochodzi do regulacji procesu keratynizacji i dokładnego oczyszczenia porów skóry, rozpuszczenia nadmiernie nagromadzonych złogów warstwy rogowej, przez którą wszelkie substancje aktywne nakładane w domu mają uniemożliwione dotarcie wgłąb skóry. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu i normalizacji procesów odnowy naskórka skóra zanieczyszcza się dużo wolniej, a zmiany są widocznie się zmniejszają.

Obecność retinolu stanowi ukoronowanie terapii, która działa przeciwtrądzikowo i równolegle przeciwzmarszczkowo. Retinol czyli witamina A silnie stymuluje skórę do odnowy, usuwa szorstkość, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwiększa nawilżenie skóry dzięki pobudzeniu syntezy glikozaminoglikanów (nawilżającej galaretki obecnej w skórze), działa przeziwzmarszczkowo i daje efekt promiennej skóry, tzw. “efekt glow”.

Intensywny program uzupełnia pielęgnacja wyciszająco-nawilżającą. Serum SOS i maska zamykająca skórę po oczyszczaniu pozostawia skórę rozjaśnioną, delikatną w dotyku i komfortowo nawilżoną. Po zabiegu skóra jest czysta, napięta i wyciszona. Skóra nie złuszcza się, około 3 dni po zabiegu dochodzi do mikrozłuszczania, które odczuwane jest w postaci delikatnego przesuszenia skóry. W tym czasie naskórek odnawia się i przebudowuje.

Program dzięki obecności wielu starannie dobranych składników aktywnych dedykowany jest głównie dla skóry zanieczyszczonej, dojrzałej, głównie dla ACNE TARDA czyli trądziku typu dorosłego.