12 cze

PRZEBARWIENIA czy walka to dobra metoda?

#zabiegi

Przebarwienia to nasza zmora. Wyglądają nieestetycznie, niezdrowo, postarzają nas, wprawiają w kompleksy. Staramy się je usunąć agresywnymi metodami jak peelingi chemiczne czy lasery, bo te delikatne wydają się wcale nie działać. Czy na pewno?  Każdy, kto choć raz borykał się z problemem przebarwień wie jak trudno się ich pozbyć.

Przebarwienia to obszerny temat. Najnowocześniejsze podejście do tematu przebarwień – melasma, ostuda, mówi żeby działać łagodnie i przewlekle. Czy ta metoda sprawdzi się na naszym rynku? Czy potrafimy czekać na efekty rok, dwa lata?

Od niedawna triumfy świeci kosmetyka i medycyna regeneracyjna. Powoli odwracamy się od medycyny estetycznej, która szybko daje efekty, jak wypełniacze czy toksyna botulinowa, bo przestajemy się poznawać w lustrze. Dlatego zaczynamy stymulować naturalne siły regeneracyjne naszego organizmu i pobudzać skórę do odnowy. Tak samo jest w przypadku przebarwień. Odchodzi się od agresywnych metod, na rzecz stymulowania skóry do regeneracji. Dlaczego? Zaczynamy obserwować, że melanocyty odpowiadają nam tym samym – agresją – przebarwieniami, które wracają jak boomerang. Zachowanie naszej skóry porównuje się do krzywdzonego zwierzęcia. Agresywne metody uderzają skórę, która zaczyna się bronić przed kolejnym uderzeniem, przestaje współpracować, nie ma siły żeby unieść trud regeneracji. Dlatego “głaskanie” skóry pozwoli jej nabrać do nas zaufania, zrelaksować się i podjąć pracę. Dlatego w Bionice Urody stymulujemy skórę także z przebarwieniami osiągając bardzo dobre efekty. Przebarwienia cofają się. Nie zawsze udaje się je usunąć w 100% ale efekty są widoczne gołym okiem. Aby skóra skutecznie się regenerowała przy udziale specjalistycznych zabiegów, należy również suplementować organizm, używać odpowiednich kosmetyków, a także wiedzieć jak nie hamować efektu, czasami wydaje się banalnymi odruchami.

Oprócz stymulacji, skóra wymaga odpowiedniej troski poza salonem.

Co możesz zrobić w domu? Hamować przebarwienia całorocznie lub wczesną wiosną. Niewiele jest produktów, które możesz stosować cały rok. My polecamy produkt PCA SKIN Pigment Gel HQ Free. Skuteczna formuła wskazana do stosowania przy przebarwieniach posłonecznych, starczych, pozapalnych, piegach, melasmie. Preparat zawiera kwas kojowy, azelainowy i mlekowy oraz rezorcyna, które skutecznie rozjaśniają przebarwienia, piegi oraz wyrównują koloryt skóry zapobiegając jednocześnie powstawania nowych zmian. Podczas kuracji należy pamiętać o równoległym stosowaniu filtrów ochronnych (patrz poprzedni artykuł – Gotowa na lato?) oraz kremu nawilżającego. Przyjdź do nas na konsultacji i zapytaj u źródła.