09 kwi

Rewolucja na rynku depilacji laserowej – Motus AX

#depilacja laserowa

Myślisz o depilacji laserowej, ale boisz się bólu? A może chcesz usunąć kłopotliwe owłosienie, które dotychczas było za jasne dla ogólnodostępnych laserów? Od dziś możesz spełnić swoje marzenia o idealnie gładkiej i nieskazitelnej skórze. Laser Motus AX firmy DEKA to rewolucja na rynku depilacji laserowej. Zabieg jest bezbolesny, w pełni bezpieczny, a jednocześnie skuteczny zarówno na ciemnym, jak i na jasnym owłosieniu.

Co odróżnia Motus AX od innych laserów?

Motus AX to laser aleksandrytowy najnowszej generacji, który emituje fale o długości 755 nm, co pozwala na trwałą depilację nawet jasnych i cienkich włosów (np. na twarzy, przedramionach itp.). To jedyny laser na rynku usług kosmetycznych, który zapewnia absorpcję energii przez chromofory melaniny w aż o 25% większym zakresie, niż lasery diodowe. Urządzenie umożliwia wybór krótkich długości impulsu. Głowica Motus AX nagrzewa się stopniowo, skutecznie niszcząc włosy. Komfort pacjentowi zapewniają szybki impuls oraz głowica szafirowa schładzająca skórę do 15 stopni. Dzięki temu podczas depilacji nie odczuwa się żadnego dyskomfortu.

Dla kogo zabieg depilacji laserowej Motus AX?

Przede wszystkim polecamy go wszystkim osobom, u których dotychczasowe próby usunięcia zbędnego owłosienia laserami innego typu nie przyniosły rezultatów, także osobom o ciemnej karnacji, które nie mogły korzystać z tej formy usuwania owłosienia, jak również wszystkim osobom obawiającym się bólu. Trwałe rezultaty można osiągnąć już po około 6-8 zabiegach, w niektórych przypadkach może to być większa liczba powtórzeń, bo na ilość powtórzeń składają się indywidualne predyspozycje. Zabieg odbywa się w odstępach zwykle 4-6 tygodni, nogi wykonuje się odstępie 8 tygodni.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na 24 godziny przed zabiegiem ogol maszynką obszar, który będzie poddawany zabiegowi, pozostawiając jednak niewielki kawałek skóry owłosionej, aby można było dopasować na nim parametry wiązki laserowej. Skóra powinna być czysta, sucha, bez aplikacji balsamów, kremów, niczym niepodrażniona etc. Do czterech tygodni przed nie stosujemy depilacji woskiem, depilatorem, pęsetą.

Jak to działa?

Energia lasera pochłaniana jest przez barwnik włosa. Prowadzi to do miejscowego przegrzania (wzrostu temperatury) w obszarze mieszka włosowego i trwałego usunięcia włosa. Zabieg wymaga powtórzeń, ponieważ działa wyłącznie na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu, a nie wszystkie włosy na naszym ciele rosną w tym samym czasie.