Jak dbać o skórę z rumieniem i trądzikiem różowatym

Obecnie mamy plagę rumienia i trądziku różowatego. Dzisiaj podpowiemy Wam jak skutecznie wzmacniać skórę z kruchymi naczynkami, jak uspokoić rumień i wyciszyć trądzik różowaty.

Po pierwsze profilaktyka – musisz ograniczyć czynniki, które potęgują pękanie naczynek: gwałtowne zmiany temperatury, jak sauna czy alkohol. Jednak największy problem mamy w głowie. Musisz nauczyć sobie radzić ze stresem. Stres będzie zmieniał mikroflorę w jelitach, będzie zarządzał gospodarką hormonalną, węglowodanową i niszczył Twoją skórę. A im większy rumień, tym szybciej starzeje się Twoja skóra.

Zaczynamy od komputerowej analizy skóry kamerą OBSERV, sprawdzamy jak radzi sobie Twoja skóra ze środowiskiem, w którym żyje. Odpowiednio interpretując obraz, kosmetolog jest w stanie ocenić skórę nawet wiele miesięcy wstecz. Obraz pokazuje doskonale Tobie jak wygląda Twoja skóra.

Pielęgnację Twojej cery zaczynamy od podstaw. Skórę należy myć rano i wieczorem. Słowo demakijaż wprowadza w błąd wiele osób. Twarz należy myć zawsze rano i wieczorem. My kochamy produkty z Medik8 do mycia i wciąż nie znajdujemy lepszego rozwiązania. Czas na serum i krem. Serum rano i wieczorem stosujemy głównie o właściwościach nawilżających i antyoksydacyjnych. Krem na rano z ochroną przeciwsłoneczną (uważaj, żeby krem nie zapchał skóry!), a na noc bogaty krem nawilżająco-natłuszczający (tu musisz postawić na jakość, tani krem zapcha skórę). Jeszcze raz w tygodniu peeling, który musi dobrać Twój kosmetolog, do obecnego stanu skóry.

Suplementacja. Musimy postawić na klasyki i podstawy. Witamina D3, kwasy omega i antyoksydacja. Warto sprawdzić poziom witaminy D, należy przynajmniej przekroczyć połowę normy diagnostycznej.

Gaszenie pożaru, czyli ustalenie planu terapeutycznego przez zabiegowca. Kiedy pożar ugaszony, czas na poprawę komunikacji w skórze, pogrubienie skóry i przywrócenie jej spójności. Rozpoczynamy zabiegi zawsze od ALMA zamykanie naczynek w serii. Zamykanie naczynek to proces, więc z pewnością będziesz potrzebować co najmniej 2 zabiegi. Pierwsze zamykanie naczyń zwykle kończy się dość sporą opuchlizną w kolejnym dniu, więc zabieg zaplanuj przed dniem wolnym. Kolejne zabiegi w serii już nie wymuszają pozostania w domu. Dalej zajmujemy się odbudowaniem skóry za pomocą lasera tulowego lub zabiegów mikronakłuwania Dermapen. Twój kosmetolog dobierze te zabiegi odpowiednio do Twojej skóry. Każda skóra jest inna i indywidualnie reaguje na zadane jej bodźce. Dodatkowe elementy jak Twój wiek i stan skóry zdeterminują ostatecznie wybór zabiegu.

Niewiele trzeba, aby skóra prawidłowo funkcjonowała wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak to co ucieka nam najbardziej, to nawilżenie – podstawa. Kto odpowiednio nawadnia organizm?