20 gru

Jak myć buzię? Brudna buzia przyczyną problemów

#kosmetyki

Mycie twarzy to podstawa pielęgnacji każdej cery, jednak prawidłowe oczyszczanie twarzy to coś więcej niż zmycie tuszu, podkładu i szminki oraz pozbycie się nadmiaru sebum. Robimy to wieczorem, to oczywiste dla większości z nas. Ale nie ulega wątpliwości fakt, że tylko co druga osoba myje buzię także rano.

Myciem twarzy nie można nazwać obmycie skóry wodą, czy przetarcie skóry tonikiem. Żadne z wymienionych sposobów nie oczyszczą skóry. Choć nie kładziemy się spać z makijażem, w nocy na skórze gromadzą się martwe komórki naskórka, alergeny, wydzieliny organizmu jak pot, sebum. Dlatego rano skórę należy dokładnie umyć, środkami które skutecznie rozpuszczą zanieczyszczenia skóry, nie zaburzą pH skóry i płaszcza hydrolipidowego skóry.

Nieodpowiednie mycie skóry twarzy może prowadzić do rozwoju bakterii i drożdży, powodując m.in zaburzenie naturalnej flory skóry i rozwój stanów chorobowych, tworzenie zaskórników, stanów zapalnych i egzemy oraz wysuszenia skóry. Oczyszczona skóra lepiej przyjmuje produkty pielęgnacyjne, a najlepsze kremy nie zadziałają, jeśli nałożymy je na niedomytą skórę.

Prawidłowy demakijaż – mycie skóry powinno stanowić nasz codzienny rytuał, któremu poświęcimy chociaż kilka minut w ciągu dnia. Demakijaż zaczynamy od delikatnego zmycia oczu oraz twarzy płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu a dopiero później myjemy ją środkiem pieniącym.

  1. DEMAKIJAŻ OCZU – mleczkiem lub płynem micelarnym (te produkty pozostawiają na skórze tłusty film, który należy obowiązkowo zmyć w drugim kroku. Pozostawienie na skórze tych produktów będzie sprzyjać powstawaniu zanieczyszczeń). Jeśli nie malujesz oka, ten krok możesz pominąć.
  2. DEMAKIJAŻ TWARZY – produktem, który zmyjemy wodą; żel lub pianka (produkt musi zawierać delikatny detergent, który rozpuści brud z naszej skóry, a jednocześnie jej nie uszkodzi). Stanowi esencję prawidłowego oczyszczania.
  3. TONIK – przywraca odpowiednie pH skóry i uszczelnia płaszcz hydrolipidowy skóry, przygotowuje skórę do przyjęcia kremu.

Demakijaż powinien być delikatny, kolistymi ruchami opracowujemy całą okolicę, uwzględniając zakamarki twarzy – zmarszczki, okolice przed i za uszami, przy linii włosów, kąciki oczu, szyję.  Następnie dokładnie zmywamy wodą. W razie potrzeby skórę można umyć jeszcze raz. Zachęcamy do osuszania twarzy białym ręcznikiem, dzięki czemu będziemy widzieć czy nasz demakijaż jest dokładny, czy ręcznik pozostaje czysty.

Skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna. Nie należy mocno pocierać skóry oraz zbyt często stosować peelingów mechanicznych, ponieważ może to wywoływać podrażnienia. Oczyszczanie twarzy to pierwszy i podstawowy krok w pielęgnacji twarzy dlatego powinnyśmy skupić się na produktach dobrej jakości, które będą pasować do naszego typu i rodzaju skóry. My jesteśmy zakochane w produktach firmy Medik8.

Brytyjska firma Medik8 oferuje szeroki wachlarz produktów do pielęgnacji domowej, uwzględniając problemy skóry i stawiane cele w pielęgnacji, jak – suchość, rumień, łojotok, rozszerzone pory, przebarwienia, starzenie… Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym, które poleca kosmetolog podczas wizyty, pielęgnacja jest skuteczna i szybko przynosi oczekiwane efekty. 

Podstawą pielęgnacji domowej jest odpowiednie mycie skóry. Polecamy żele oczyszczające z kwasami, delikatne pianki z substancjami wyciszającymi. Produkty Medik8 do mycia skóry mają tak dobrze skomponowane składniki aktywne, że mogą naprawiać naszą skórę już podczas mycia, a w wyjątkowych przypadkach można je stosować jako forma maseczki.

Nasze ulubione produkty do mycia twarzy od Medik8, dostępne w Bionice Urody:

Surface radiance cleanse – rozjaśniający żel z kwasami
Pore cleanse gel intense – żel obkurczający pory z wyciągiem z czerwonej koniczyny i kwasami
Calmwise soothing cleanser – pianka dla cery naczyniowej, podrażnionej z chlorofilem, teprenonem i witaminą K, która łagodzi rumień, wzmacnia ścianki naczyń. Idealna w podróży, dostępna w małej poręcznej wersji.
Gentle cleanse – nawilżająca pianka rozmarynowa z probiotykami
Claryfing foam – pianka przeciwzapalna z niacynamidem i olejkiem z drzewa herbacianego i kwasami

Pamiętajcie, wszystkie produkty myjące trzeba bardzo dokładnie spłukać z powierzchni skóry. Pozostałości po tych środkach mogą pozbawić  skórę płaszcza hydrolipidowego, czyli naturalnej zapory, która chroni skórę przed utratą wody, działaniem drobnoustrojów i substancji drażniących. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj nas o produkty Medik8, które możesz kupić wyłącznie u specjalistów. Zapraszamy do Bioniki Urody