CR pH Formula – całoroczna kuracja anti-age przeciw przebarwieniom

Czym są przebarwienia?

Z estetycznego punktu widzenia są to ciemniejsze od koloru naszej skóry plamy, które pojawiają się na skutek nadmiernej produkcji barwnika skóry- melaniny produkowanej przez komórki zwane melanocytami.

Dlaczego powstają przebarwienia?
Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele, należą do nich m.in.:
– zaburzenia hormonalne związane z ciążą, menopauza, terapie hormonalne, choroby tarczycy, nadnerczy czy wątroby,
– ekspozycja na promieniowanie UV
–  stan zapalny  obecny w skórze

Promieniowanie UV może mieć negatywny wpływ na stan skóry – rumień, oparzenia posłoneczne są przykładami ostrych konsekwencji, które w późniejszym czasie będą doprowadzać do szybszego starzenia się skóry, zmarszczek, przebarwień i, niestety, także do nowotworów. Promieniowanie UVA wnika do głębokich warstw skóry i niszczy  włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za jędrność naszej skóry. Promieniowanie UVB oddziałuje na nasz materiał genetyczny, co może doprowadzić do mutacji i ostatecznie nawet do pojawienia się zmian nowotworowych.  Nadmierna ekspozycja na słońce doprowadza też do powstania stanu zapalnego w skórze…

W wyniku reakcji zapalnej obecnej w skórze wzrasta przepuszczalność naczyń włosowatych, co doprowadza do odkładania hemosyderyny czyli barwnika uwalnianego z erytrocytów. Odkładanie się hemosyderyny oraz obecny stan zapalny doprowadza do  pobudzenia procesu melanogenezy (produkcji barwnika skóry). W tym momencie melanocyty zaczynają produkować barwnik w nadmiernej ilości i jest on nierównomiernie rozprowadzany po naszej skórze gromadząc się w obrębie toczącego się stanu zapalnego.  Początkowo przebarwienia pozapalne mogą mieć barwę niebieskofioletową co jest spowodowane odkładaniem hemosyderyny.

Dodatkowa ekspozycja na promieniowanie UV powoduje powstawanie wolnych rodników, które również pobudzają proces melanogenezy. Barwnik wytworzony przez melanocyty podczas stymulacji przez czynniki zapalne może wniknąć w głąb skóry właściwej. W takiej postaci przebarwienia pozapalne nie mają tendencji do samoistnego zanikania i utrzymują się bardzo długo jako wyraźne ciemnobrązowe plamy.

Sposób na usunięcie przebarwień – wyciszenie stanu zapalnego w skórze.

Odpowiednim rozwiązaniem na usunięcie przebarwień jest wyciszenie stanu zapalnego. Takie działanie musi obejmować uszczelnienie naczyń włosowatych (zaffiro, karboksyterapia), dostarczanie substancji o działaniu przeciwzapalnym (pH Formula CR), hamującym produkcję barwnika (pH Formula CR, pielęgnacja domowa Medik8) ale także substancji, które zadziałają anti-age- biorąc pod uwagę jak destrukcyjnie na struktury naszej skóry działa słońce.

 

pH Formula CR – ratunek dla skóry z przebarwieniami, starzejącej się oraz naczyniowej i nadreaktywnej

Zabieg z użyciem preparatu pH Formula CR zadziała na każdy z wcześniej wymienionych problemów. Poprzez połączenie kwasów tj. mlekowy,migdałowy,salicylowy oraz retinolu ze specjalnymi nośnikami które przenoszą te substancje w głębokie warstwy skóry uzyskujemy całkowicie nieinwazyjną, całoroczną i niezwykle skuteczną terapię.

-Kwas mlekowy odpowiada za zahamowanie produkcji barwnika w skórze oraz stymuluje produkcje kolagenu

– retinol zapewnia prawidłową przebudowę naskórka oraz stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny (dzięki zwiększonej produkcji kolagenu uszczelnione zostają naczynia krwionośne) oraz działa przeciwzapalnie i reguluje przebarawienia

– kwas migdałowy zapewnia efekt odmłodzenia i wygładzenia naskórka, zapewnia równomierną dystrybucję barwnika w skórze

-kwas salicylowy zwiększa przenikalność pozostałych składników

– specjalne nośniki PH-DVC odpowiadają za dostarczenie substancji w głąb skóry, ochraniają je przed utratą aktywności oraz minimalizują efekty uboczne jak łuszczenie się skóry czy jej podrażnienie czyniąc zabieg CAŁOROCZNYM!

Skóra po zabiegu nie złuszcza się, jest uspokojona, zaczerwienienia i stany zapalne minimalizują się, warstwa naskórkowa pogrubia się, zmarszczki spłycają się a przebarwienia stopniowo stają się mniej widoczne.

Dla pogłębienia efektu zabieg pH Formula CR łączymy z mezoterapią frakcyjną Nanofrax. Zostało udowodnione naukowo, że mikro nakłuwanie skóry skutecznie redukuje przebarwienia.

CENA:
pH Formula CR 260 zł
pH Formula CR + Nanofrax TDS firming 450 zł

Zabiegi zaleca się wykonać w serii co najmniej 3-6 powtórzeń w krótkich odstępach czasu.