04 cze

Gotowa na lato?

#Bez kategorii

Słońce w małych dawkach jest dobre dla ciała i duszy – odczuwa to chyba każdy z nas. Jednak wśród wszystkich pozytywnych efektów, niestety faktem jest, że każde intensywne promieniowanie słoneczne jest obciążeniem dla ludzkiej skóry i może spowodować nieodwracalne szkody! Większość uszkodzeń na skórze, a także w dużym stopniu zewnątrzpochodne starzenie się skóry, ma swój początek w działaniu światła słonecznego.

Czy wiesz, że starzenie się skóry to w 80% wpływ środowiska zewnętrznego na naszą skórę?  Słońce, palenie papierosów, smog, stres… Egzogenne starzenie skóry może być spowolnione i ograniczone poprzez odpowiednią profilaktykę.  Aby uchronić skórę przed upływającym czasem należy stosować antyoksydanty – na skórę i doustną suplementację, tzw. produkty D-TOX czy anty-smogowe. Dodatkowo należy chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce stosując filtry przeciwsłoneczne i prowadzić zdrowy styl życia.

Najważniejsza dla nas, użytkowników jest konsystencja filtrów przeciwsłonecznych i wysokość fotoprotekcji SPF. W Bionice Urody proponujemy Wam nowe podejście to tematu filtrów przeciwsłonecznych. Kremy, które chronią i pielęgnują.

RESVERATROL MINERAL cream SPF 30 poprawia stopień nawilżenia i strukturę skóry. Przedłuża życie komórek, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Szczególnie polecany dla cer naczyniowych, dojrzałych. Działa przeciwzapalnie. Działa silnie antyoksydacyjnie. Resweratrol jest najsilniej dotąd poznanym antyoksydantem.
Tlenek cynku 6%
Dwutlenek tytanu 4,5%
Resweratrol 1%

ANTIOXIDANT MINERAL cream SPF 30 ogranicza wydzielanie łojotoku i przyspiesza gojenie zmian zapalnych. Działa antyoksydacyjnie i regeneruje skórę. Neutralizuje wole rodniki. Szczególnie polecany dla cer ze zmianami o charakterze trądziku pospolitego.
Tlenek cynku 17%
Witamina C2%
Witamina E 1%

Czy wiesz, że filtry chemiczne – do niedawana uznawane, za bardziej skuteczne wbudowują się w warstwę rogową skóry pochłaniając energię cieplną? Ciepło zaś stymuluje melanocyty do wytworzenia barwnika na skórze, niestety jeśli masz tendencję to mogą one WZMAGAĆ PRZEBARWIENIA. Dodatkowo wytwarzana energia cieplna może stymulować gruczoły łojowe do produkcji sebum, przez co skóra może się przetłuszczać i być bardziej skłonna do powstawania niedoskonałości.

W Bionice Urody polecamy stosowanie sprawdzonych filtrów fizycznych firmy DERMOMEDICA, w których tlenek cynku jest mikronizowany, a więc nie zatyka porów. Sprawdź aktualną ofertę w Bionice Urody i zapytaj, który filtr jest dla Ciebie. Filtry fizyczne są także bezpieczne do stosowania dla dzieci. Polecamy 🙂