28 cze

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

#depilacja laserowa

Gładka i jedwabista skóra bez konieczności częstej depilacji to marzenie większości  z nas. O ile życie bez codziennego golenia byłoby prostsze i przyjemniejsze? Czy wiesz, że to jest możliwe? Współcześnie obowiązujący kanon piękna to gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia.  Aby podążać za trendem stosujemy wiele metod tj. jak gorący wosk, maszynka do golenia, pasta cukrowa czy chemiczne kremy do depilacji. Są to skuteczne, ale chwilowe metody, nie dają gwarancji trwałej depilacji.

Co więcej krótkotrwałe metody usuwania owłosienia mają sporo wad: skóra jest często podrażniona, naznaczona czerwonymi kropkami, swędząca. Wiele osób obserwuje także wrastanie się włosów pod skórę i tworzenie stanów zapalnych. Szczególnie dla tych osób rozwiązaniem jest epilacja laserowa. Jest to metoda stosowana od ponad 10 lat i mimo wysokich cen ciesząca się coraz większa popularnością. Dlaczego? Dlatego że daje trwałe efekty, a skóra po zakończonej terapii wygląda jakby nigdy nie rosły na niej włosy.

Do trwałej depilacji laserowej używa się profesjonalnych laserów medycznych. Do tej pory na rynku najbardziej popularna była depilacja laserem diodowym, a wśród nich dwa najbardziej popularne, konkurencyjne lasery: laser diodowy Vectus firmy Palomar oraz laser diodowy Light Sheer firmy Lumenis. Są to lasery, które skutecznie usuwają ciemne owłosienie na jasnej karnacji. Osoby, które poddały się zabiegom depilacji laserem diodowym Vectus czy Light Sheer, mogą być połowicznie wydepilowane. Ciemne owłosienie zostało skutecznie usunięte, ale pozostało jasne. Część osób o jasnym owłosieniu prawdopodobnie zostało odesłanych z kwitkiem, gdyż laser diodowy (taki jak laser Vectus i laser Light Sheer) nie widzi jasnych i cienkich włosków. Do niedawna osoby o jasnym owłosieniu nie mogły się poddać zabiegom depilacji laserowej.

Dlatego włoska firma DEKA stworzyła laser aleksandrytowy nowej generacji – MOTUS AX, który usuwa ciemne i jasne owłosienie. Laser aleksandrytowy jest o 25% skuteczniejszy w usuwaniu owłosienia od lasera diodowego. Motus AX zupełnie różni się od znanych nam laserów. Jest to laser nowej generacji, jest diabelsko skuteczny, a zarazem bezpieczny dzięki wyjątkowej głowicy MOVEO, która deponuje energię w konkretnym polu, a nie pojedynczym strzale. Laser ten jest niemal bezbolesny, dzięki rozłożeniu energii, w przeciwieństwie do bolesnych, tzw. gorących laserów diodowych. Podczas depilacji laserowej Motus AX odczuwane jest mrowienie w głębi skóry, porównywane do małych igiełek. Powierzchnia skóry pozostaje chłodna, dzięki czemu podrażnienia są ograniczone do minimum.

Laser aleksandrytowy Motus AX jest wyjątkowo czuły na melaninę, dzięki czemu odstępy między zabiegami można skrócić do 4 tygodni, co przyspiesza depilację w czasie.

W porównaniu do laserów diodowych, laser aleksandrytowy Motus AX wymaga mniejszej ilości powtórzeń i usuwa ciemne oraz jasne owłosienie. Wykazuje dużo większą skuteczność w depilacji laserowej. Laser Motus AX to obecnie najlepszy wybór spośród dostępnych profesjonalnych urządzeń medycznych na rynku.