10 lip

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej Motus AX?

#depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowych. Zabieg poprzedza konsultacja, na której wyklucza się przeciwwskazania do laseroterapii oraz wykonuje się tzw. próbę lasera, tzn. oddaje się impuls na skórze poddanej zabiegowi i ocenia się reakcję na energię lasera. Jeśli w przeciągu 48 godzin nie nastąpi żadna reakcja skóry, przystępuje się do zabiegu.

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Skóra do zabiegu musi być dokładnie zgolona maszynką. Nie wolno usuwać włosów depilatorem, woskiem, pastą cukrową, kremem oraz innymi sposobami, które mogą naruszać strukturę i cebulkę włosa. Na powierzchni skóry nie mogą zostać włosy, ponieważ skóra może ulec poparzeniu. Skóra do zabiegu musi być gładka i czysta. W dzień zabiegu nie nakładamy na skórę żadnych substancji pielęgnacyjnych jak kremy i balsamy itp. Nie stosujemy substancji długo utrzymujących się w skórze, jak blokujące antyperspiranty, na co najmniej tydzień przed zabiegiem. Skóra nie może być podrażniona. Przed zabiegiem nie wykonujemy peelingów i nie stosujemy substancji drażniących na skórę.

Na zabieg stawiamy się z czystą i gładką skórą (włosy usunięte tylko maszynką). Skóra nie może być opalona. Przeciwwskazania muszą zostać za każdym razem wykluczone.

Podczas zabiegu w gabinecie przebywa wyłącznie kosmetolog i osoba poddająca się zabiegowi. Zabieg przeprowadzany jest w komfortowych warunkach. Przeciwwskazania jeszcze raz są wykluczone. W celu zachowania warunków bezpieczeństwa, obie osoby przez cały czas zabiegu muszę ochraniać oczy przez specjalistyczne okulary, które zapewnia salon. Skórę przed zabiegiem dezynfekuje się, określa się pole zabiegowe. Przy zabiegach wykonywanych na bikini, podczas całego zabiegu, klient ubrany jest w jednorazową bieliznę. Przy dużych strefach, ciało dzieli się na pola przez rysowanie białą kredką. Na skórę poddaną zabiegowi nakładany jest żel. Podczas zabiegu laserem MOTUS AX głowica MOVEO, wprawiana jest w proste ruchy przez kosmetologa. Zabieg jest szybki. Skóra nie nagrzewa się. Odczucia, które towarzyszą osobie depilowanej, to mrowienie w głębi mieszków włosowych. Depilacja laserowa MOTUS AX jest bezbolesna. 

Zabieg depilacji laserowej do niedawna uznawany był za zabieg bolesny. Nowoczesny laser MOTUS AX to nowy poziom depilacji. Zabieg jest bezbolesny. Podczas depilacji odczuwane jest mrowienie w głębi mieszków włosowych. Po depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona, pojawia się zwykle obrzęk okołomieszkowy, który zwykle ustępuje po kilku godzinach.

Czas zabiegu uzależniony jest od powierzchni poddawanej zabiegowi. Laser Motus AX należy do wyjątkowo szybkich laserów, depilacja 1 pachy wynosi 60 sekund.

Jeśli chcesz usunąć zbędne owłosienie, wykonaj szybką i bezbolesną depilację laserową Motus AX w Bionice Urody – jedyny taki laser na całym Dolnym Śląsku.