05 lis

Medik8 – marka kosmetyczna zrodzona z pasji

#Bez kategorii

Założyciel brytyjskiej firmy Medik8 – Elliot Isaacs studiował fizjologię na Uniwersytecie w Leeds wraz z farmakologią i biochemią. Po opracowaniu produktu przeciw zaczerwienieniu dla swojej siostry, Elliot został zainspirowany do stworzenia światowej sławy marki kosmetycznej Medik8. Następnie zbudował maleńkie laboratorium na tyłach apteki jego taty.

Medik8 zrodził się z pasji dążenia do lepszego zdrowia skóry i wyników. Elliot pojawił się w branży pielęgnacji skóry w czasach, gdy naturalne marki do pielęgnacji skóry zaczęły kwestionować tradycyjny rynek pielęgnacji skóry. Naukowiec spędził 5 lat podróżując z plecakiem po całym świecie w poszukiwaniu najlepszych produktów.

Marka Medik8 dba o wartości naturalnego ruchu, jakim jest sprawiedliwy handel, zrównoważony rozwój i naturalne składniki. Unikalny wówczas pomysł Elliota polegał na połączeniu tego etycznego przekonania z jego doświadczeniem w biochemii, aby tworzyć skuteczne produkty oparte na wynikach. Jego misją jest doprowadzenie skóry do stanu zdrowia i zachowania młodzieńczego blasku. Jak? Dzięki filozofii CSA “witaminy C z filtrem UV w dzień i witaminy A w nocy”.

Od długiego czasu Elliot jest członkiem Towarzystwa Naukowców Kosmetycznych, jest znany z wielu patentów, ma swój wkład w pracę nad retinoidami (obecnie jesteśmy w Bionice Urody rozkochane cudownymi efektami pielęgnacyjnymi witaminy A), czynnikami wzrostu, środkami rozjaśniającymi i nowatorskimi przeciwutleniaczami. Elliot ma ponad 15-letnie doświadczenie w opracowywaniu profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry. Obecnie nadal intensywnie angażuje się w rozwój produktów, w szczególności platformę CSA, a jego mocne wartości wciąż są realizowane przez wszystko, co robi Medik8, co zaowocowało znaną na całym świecie marką produktów do pielęgnacji skóry.

Obecnie kosmetyki Medik8 do pielęgnacji domowej są dostępne w Bionice Urody. Profesjonalne kosmetyki Medik8 będą dostępne jedynie u specjalistów od pielęgnacji skóry. Nie znajdziecie tych kosmetyków w zwykłych sklepach i drogeriach. Ponieważ marka Medik8 stosuje substancje wyjątkowo aktywne, klinicznie sprawdzone, o niesamowitych rezultatach, dostępne są jedynie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i odpowiedniej analizy skóry.