ONDA PRO Deka VS radiofrekwencja

Czy jeśli korzystałaś z zabiegów radiofrekwencji, czy warto skorzystać z zabiegu ONDA PRO COOLWAVES?

Zabieg radiofrekwencji polega na dostarczeniu skórze energii, która zamienia się w ciepło. Temperatura tkanek sięga około 40 stopni Celsjusza. Podczas zabiegu odczuwalne jest intensywne ciepło, a nawet parzenie. Tkanki mogą zostać poparzone, dlatego wiele systemów próbuje zapanować nad gromadzącą się temperaturą, mierzyć ją w czasie zabiegu. Efektem radiofrekwencji jest ujędrnienie skóry.
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Warto wspomnieć także o zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej (połączenie nakłuwania z radiofrekwencją, czyli krótko mówiąc „gorące igły”). Zwykle ze względu na znaczną bolesność nakłuć, wykonuje się znieczulenie miejscowe, które redukuje tylko w pewnym stopniu dyskomfort zabiegowy. Zabieg jest bolesny, wymaga okresu rekonwalescencji, jego największą zaletą jest praca na powierzchni skóry – redukcja rozstępów i ujędrnienie skóry. W przypadku głębokich nakłuć może dojść do zmniejszenia cellulitu.

Zabieg ONDA PRO posiada opatentowaną technologię zimnych mikrofal Coolwaves od firmy Deka. Zabieg jest zimny, a więc bezbolesny. Większość, bo aż 80% energii gromadzi się w głębokich tkankach. Podczas zabiegu temperatura tkanek głębokich sięga 50-55 stopni Celsjusza, co wpływa na redukcję każdego rodzaju cellulitu, dodatkowo na ujędrnienie skóry i redukcję nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu odczuwa się minimalne ciepło, bo tylko 20% energii gromadzi się w tkankach powierzchownych.
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przewagą zabiegu ONDA PRO nad zabiegiem radiofrekwencji jest praca jednocześnie nad redukcją zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, cellulitem każdego rodzaju oraz nad wiotkością skóry. Zabieg ONDA PRO to nieinwazyjny i bezbolesny bodycountouring. Dodatkowym atutem jest krótka seria zabiegowa, zwykle około 4 zabiegi w 4 tygodniowych odstępach czasu.

W przypadku radiofrekwencji energia pochłaniania jest tylko powierzchowne warstwy skóry, zatem skupia się wyłącznie nad wiotkością. Seria zabiegowa wymaga więcej powtórzeń, niż w przypadku urządzenia ONDA PRO DEKA.

Podsumowując, jeśli korzystałaś z zabiegów radiofrekwencji, to pewnie wciąż dokucza Ci cellulit.