10 lis

Peeling Jessnera jako alternatywa dla doustnego leczenia trądziku pospolitego

#zabiegi

PEELING JESSNERA to jeden z najpopularniejszych peelingów chemicznych, które mają skutecznie zastąpić doustne leczenie trądziku pospolitego. Jessner to najsilniejszy peeling w ofercie Medik8. Terapia złuszczająca przeznaczona do niwelowania przebarwień, zmarszczek, płytkich blizn oraz leczenia zmian trądzikowych o różnym nasileniu. Połączenie kwasu mlekowego, salicylowego i rezorcynolu pozwala na walkę z wieloma problemami skóry jednocześnie.

Poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem płynu Jessnera służy w zasadzie każdemu typowi skóry. Efekty zabiegu to wizualne odmłodzenie skóry, naprawa fotouszkodzeń skóry, likwidacja przebarwień, spłycanie zmarszczek powierzchniowych oraz pomoc w leczeniu trądziku w postaci zaskórnikowej oraz grudkowo – krostkowej.

Kwas mlekowy nawilża, wygładza i rozjaśnia skórę. Stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu odmładza, napina i ujędrnia. Kwas salicylowy reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zmniejsza ilość zmian trądzikowych oraz przyspiesza ich gojenie. Rozjaśnia przebarwienia pozapalne, wygładza i odmładza skórę. Rezorcynol silnie złuszcza naskórek odsłaniając nową, zdrową skórę. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i keratolityczne. Świetnie sprawdza się w leczeniu zmian zapalnych w przebiegu trądziku i odmładzaniu skóry.

Rekonwalescencja: Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i silni napięta. Do 3 dni po zabiegu skóra zwykle ciemnieje i obkurcza się. Wygląda starzej na skutek pomarszczenia zewnętrznej warstwy. Pod koniec 3 dnia, zaczyna się łuszczyć otrębiaście. Na początek przy ustach, a w kolejnych dnia rozszerza się do zewnątrz.

Na zabieg składa się oczyszczanie za pomocą peelingu kawitacyjnego, peeling Jessnera oraz maska Ultimate Recover Medik8, która działa niczym opatrunek na podrażnioną skórę. Kojąca i wyciszająca skórę maska biocelulozowa SOS zawiera kwas hialuronowy, cynk PCA, ekstrakt z alg kanadyjskich i wielu roślin. Maska tworzy na skórze okład, który blokuje wilgoć. Zrelaksuj się, podczas gdy składniki aktywne pomagają uspokoić skórę, pozostawiając cerę zroszoną i całkowicie odświeżoną.