17 kwi

Retinol – królowa młodości Twojej skóry Medik8

#kosmetyki

Retinol – witamina A już od kilku lat króluje w pielęgnacji anti-age. Królowa młodości. Absolutny must-have. Jeden z najpopularniejszych kosmetyków w kremie, w olejku? Jeśli jej jeszcze nie stosujesz, przygotuj się na piękną skórę pod kontrolą witaminy A.

Witamina A  to jedna z najwcześniej odkrytych witamin i należy do grupy RETINOIDÓW.  Do retinoidów zalicza się retinol (klasyczna forma witaminy A, najczęściej spotykana) oraz jego inne formy: retinal (forma aldehydowa), kwas retinowy (forma kwasowa), pochodne estrowe retinolu (palmitynian i octan) oraz inne nowoczesne postacie. Jakie to ma znaczenie dla Ciebie? Ogromne. Każda postać witaminy A to inne możliwości.

 

Dzisiaj o naszej ulubionej postaci witaminy A, którą znajdziesz w moim ulubionym kremie CRYSTAL RETINAL od Medik8.

Crystal Retinal to retinaldehyd, postać witaminy A, która wymaga tylko jednej konwersji do kwasu retinowego. Oznacza to, że działa o 11x szybciej niż klasyczna forma retinolu oraz dodatkowo mniej podrażnia skórę. Co więcej, retinaldehyd w przeciwieństwie do pozostałych form retinolu, ma  bezpośrednie, silne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu umożliwia zwalczanie bakterii wywołujących trądzik przywracając skórze zdrowy wygląd.

Czy wyobrażasz sobie moment, kiedy Ty śpisz a Twój krem ciężko pracuje? Taki jest właśnie Crystal Retinal od Medik8, zamknięty w specjalnie opatentowanej strukturze krystalicznej, powoli przez noc uwalnia retinaldehyd. Ten patent zapewnia maksymalną stabilność i wchłanianie oraz minimalizuje ryzyko podrażnień skóry poprzez stopniowe uwalnianie.

Crystal Retinal to lekkie serum o kremowej konsystencji i marchewkowym zabarwieniu, zamknięte w charakterystycznej srebrnej, kryształowej tubce. To połączenie kapsułkowanego retinaldehydu z nawilżającym kwasem hialuronowym oraz kojącą witaminą E, co zapewnia widoczną redukuję oznak starzenia zapewniając gładszą i wyraźniej promienną skórę.

 

Wyniki wielu badań nad retinolem potwierdziły skuteczność miejscowego stosowania retinoidów w spowolnieniu procesu starzenia skóry, regulacji pigmentacji skóry oraz regulacji cer trądzikowych.

W badaniach potwierdzono spłycenie zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. Badanie histologiczne wykazało zwiększoną produkcję kolagenu oraz nasiloną angiogenezę (produkcję nowych naczyń krwionośnych), która jest idealną odpowiedzią na naturalny proces starzenia.

Retinoidy działają również poprzez zmniejszenie przylegania do siebie komórek naskórka i ułatwiają ich złuszczanie, zmniejszają stany zapalne. Normalizacji ulegają również procesy złuszczania w przewodach gruczołów łojowych oraz ograniczenie komedogenezy (zapychanie się ujść gruczołów łojowych widocznych później jako zaskórniki), poprzez ułatwienie usuwania wydzieliny gruczołów.

 

Retinol to absolutny hit anti-age. Jednak dla laika, może się okazać niełatwy do wprowadzenia do pielęgnacji. Jaką należy posiadać wiedzę, aby bezpiecznie stosować retinol?

– kremów z retinolem nie mogą używać kobiety w ciąży oraz podczas laktacji,
– retinol działa fotouczulająco i wymagana jest fotoprotekcja w dziennej pielęgnacji,

– jest wiele postaci retinolu, ekspert Bioniki Urody doradzi Ci, która jest najlepsza dla Twojej skóry,
– dla osiągnięcia najlepszych efektów, oprócz postaci retinolu, liczy się stężenie,
– retinol zawsze wprowadzaj stopniowo do swojej pielęgnacji, wg zaleceń kosmetologa,
– przy retinolu nie zapomnij o dobrym nawilżeniu.

Ze względu na tak szerokie i korzystne oddziaływania retinoidów stosuje się je w preparatach kosmetycznych dedykowanym skórom dojrzałym ale także tym problematycznym z trądzikiem pospolitym czy różowatym.

Dla kogo polecam Crystal Retinal od Medik8?

– dla najbardziej wrażliwych cer,
– dla osób z cerą naczyniową, rumieniem, trądzikiem różowatym,
– dla osób z niedoskonałościami o charakterze trądziku pospolitego,
– dla osób z przebarwieniami,
– dla osób dojrzałych, dla starzenia posłonecznego, z rozszerzonymi gruczołami łojowymi.

Za co kocham:

– za mniej podrażnień w porównaniu do klasycznej formy retinolu,
– za szybko widoczne efekty, o 11x szybsze efekty w porównaniu do klasycznej formy retinolu,
– za szerokie działanie antybakteryjne, jako jedynej postaci retinolu o takim działaniu.

Jeżeli chcesz zamówić produkt skontaktuj się z nami pisząc na adres e-mail info@bionikaurody.pl lub dzwoniąc pod numer 88 00 88 333 lub skontaktuj się z nami przez www.facebook.com/bionikaurody