20 sty

Ulubiony kwas azelainowy

#zabiegi

Zabieg z kwasem azelainowym to nasz ulubieniec w walce z rumieniem, trądzikiem oraz przebarwieniami. Cenimy go za delikatność i moc działania.

Kwas azelainowy ma niezwykle szerokie spektrum działania. Poprawia stan skóry łojotokowej, atopowej, z trądzikiem pospolitym i różowatym, przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, a także stan cery naczyniowej z tendencją do powstawania rumienia.

Działa przeciwzapalne i przeciwbakteryjnie, hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, odgrywających istotną rolę w patogenezie trądziku. Redukuje krosty, grudki i wycisza skórę. Działa przeciwzaskórnikowo, zmniejszając wydzielanie sebum i regulując proces rogowacenia naskórka. Hamuje tyrozynazę, wyrównując koloryt skóry i hamuje powstanie przebarwień.

Zabieg Mesopeel Azelan od firmy Mesoestetic to połączenie kwasu azelainowego z kwasem salicylowym, który jest promotorem przenikania i wzmacnia działanie Azelana. Daje bardzo dobre efekty przy systematycznych zabiegach w serii 4-6 powtórzeń, raz w tygodniu. Idealnie nadaje się po oczyszczaniu, aby zachować efekt antybakteryjny, wyciszyć skórę oraz zapobiegać przebarwieniom. Kwas azelainowy można wykonywać całorocznie, pora roku przy tym zabiegu nas nie ogranicza.

Efekty działania są widoczne już po pierwszym zabiegu, skóra jest w dużo lepszym stanie, jest rozjaśniona, gładsza i nawilżona.

Co najważniejsze i czego każda z nas najbardziej się obawia – rekonwalescencja. Przy haśle KWASY wiele osób obawia się złuszczania. Kwas azelainowy odnawia skórę ale jej nie złuszcza więc bez obaw, nie jesteśmy wykluczone z codziennych zajęć czy imprez.

Pokochaj kwas azelainowy w zabiegu Mesopeel Azelan od Mesoestetic.