Dlaczego kochamy witaminę C

Witamina C jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, jest w stanie chronić nas
przed działaniem wolnych rodników powodujących m.in. fotostarzenie skóry. Witamina C może znajdować się w kosmetykach w różnych postaciach, od łagodnych i otulających po drażniące i niemal wyżerające.

Dlaczego mówiąc o witaminie C, zwykle jako pierwszą cechę wymieniamy ANTYOKSYDACA. Dlaczego jest tak ważna w codziennej pielęgnacji? Dlaczego tak bardzo chcemy usuwać wolne rodniki w skórze?

Wolne rodniki:
• Uszkadzają włókna kolagenu i elastyny co w konsekwencji prowadzi do pojawiania się zmarszczek i wiotczenia skóry
• Stymulują produkcję melaniny co powoduje brązowienie skóry, ale także uszkodzenie melanocytów oraz powstawanie plam i nieestetycznych przebarwień
• Powodują odwodnienie skóry przez co zmarszczki stają się jeszcze bardziej widoczne
• Wywołują stan zapalny w skórze, który jest podłożem do rozwoju chorób skóry jak łojotokowe zapalenie skóry, trądzik różowaty i wiele innych.

Jak działa witamina C na skórę?

• Wzmacnia syntezę kolagenu (aż 8 – krotnie). Pomaga odzyskać jędrność skóry. Witamina C jest niezbędnym składnikiem w stymulacji fibroblastów, zwłaszcza po zabiegach biostymulujących jak LASER TULOWY, DERMAPEN, TERMOLIFTING, FOTOODMŁADZANIE, MEZOTERAPIA IGŁOWA, STYMULATORY. Bez witaminy C organizm nie wyprodukuje nowego kolagenu.
• Hamuje produkcję melaniny, redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia ją.
• Stymuluje aktywność komórek naskórka, przywraca naturalny blask i świeżość
• Wspomaga nawilżanie i zdolność zatrzymywania wody.

Witamina C to dobrze poznana tarcza przeciwstarzeniowa. Jednak odpowiedni dobór substancji aktywnej do cech skóry, do jej potrzeb będzie stanowił o sukcesie. Witamina C w czystej postaci to klasyczny kwas askorbinowy, który jest wysoce niestabilny i silnie drażni skórę. Zupełnie nie sprawdzi się w przypadku cery suchej czy wrażliwej. Zachwyt będzie chwilowy, a następnie podrażnienie skóry będzie zaburzało jej płaszcz hydrolipidowy. Nowoczesna kosmetologia oferuje wiele ciekawych form witaminy C, połączonej z odpowiednią bazą produktu i substancjami dodatkowymi, które podbijają jej efekt. Produkty najczęściej będą miały właściwości: rozjaśniające, przeciwstarzeniowe, antyoksydacyjne, dostępne w postaci serum i krem. 

Polecamy całoroczny zabieg rezwitalizujący z witaminą C od Germaine de Capucccini, hiszpańskiej marki kosmetycznej. Zabieg Timexeprt Radiance C+ intensywnie rozświetla, nawilża, redukuje stres okdydacyjny. Bogate i otulające konsystencje uzupełniają płaszcz hydrolipidowy, zaopatrując skórę w wodę dzięki opatentowanemu polimerowi HLG. Skóra po zabiegu jest ukojona, mocno nawilżona, promienna i rozjaśniona.